Se încarcă pagina ...

Urmăriți-ne pe certitudinea.com

Întrucât, din motive pe care nu le analizez acum, utilizarea acestui site îmi este blocată (nu mai am acces la modulul de administrare), am deschis o altă platformă, mai bine protejată, pe domeniul certitudinea.com. Site-ul de față, certitudinea.ro, rămâne în continuare funcțional, dar numai ca o arhivă a certitudinea.com. Așadar, postările noi le puteți urmări, de acum, pe site-ul certitudinea.com.
MIRON MANEGA – Ispravnic de concept

Îşi mai aduce cineva aminte de Marius Petcu?

Data publicarii: 01.06.2011 11:10:00

 

Scriam, pe la începutul lunii aprilie, în CERTITUDINEA: „SANITAS-ul, care era, până în acest moment, cea mai numeroasă (peste 100.000 de membri), cea mai compactă şi cea mai eficientă structură sindicală din CNSLR Frăţia (şi, să nu uităm, el a fost creat de Marius Petcu) este pe punctul de a exploda, împlinind fericit proiectul de dezmembrare al laboratorului de la Cotroceni. Singura soluţie de redresare ar fi schimbarea în totalitate a actualei conduceri. Această mişcare ar fi percepută favorabil în spaţiul public şi ar remotiva sindicatele din federaţie să rămână împreună. Fotoliile sunt însă prea confortabile pentru cei care le ocupă acum. Aceştia nu gândesc decât pe termen scurt şi foarte scurt şi nu realizează că, fără masa de oameni care-i susţin, sursele lor de câştig dispar. Iar SANITAS-ul (ce va mai rămâne din el până la disoluţia totală) va deveni o anexă, un accesoriu decorativ al principalului lor adversar de până acum (puterea politică), o femeie de serviciu care va fi folosită, simultan sau succesiv, când la Cotroceni, când în Piaţa Victoriei, când la Parlament”.

 

Din păcate, această amară previziune începe să se materializeze, poate nu exact în aceiaşi termeni, dar confiscarea sindicatelor de către putere e în derulare. Nu mai scoate nimeni niciun cuvânt despre Marius Petcu, ca şi când SANITAS-ul sau CNSLR-Frăţia ar fi putut exista fără el (Fraza aceasta are acoperire prin chiar ceea ce se întâmplă acum şi ceea ce urmează. Luaţi-o ca pe o nouă previziune...).


Pe 12 mai au avut loc, aşa cum se ştie, Congresul extraordinar al CNSLR-Frăţia, având ca scop alegerea noii conduceri. A fost ales preşedinte (în locul lui Marius Petcu, care se autosuspendase) Ion Samoilă, preşedintele Federaţiei Termoelectrica (cu 210 voturi, din 307 exprimate). Asupra felului în care s-au desfăşurat alegerile şi cum a fost scos din competiţie Minică Boajă, fostul vicepreşedinte al confederaţiei, voi reveni. În orice caz a fost o procedură extrem de inteligentă (şi în egală măsură imorală), instrumentată, îndrăznesc să cred, de Liviu Luca, noul (şi fostul) prim-vicepreşedinte. Minică Boajă nu era în cărţi. Şi, apropo de Liviu Luca, parcă îşi depusese demisia din conducerea CNSLR-Frăţia, ce l-o fi determinat să candideze din nou pe a doua poziţie? Grija de soarta Confederaţiei? Coup de maître, trebuie să recunosc, căci toată atenţia a fost abătută spre poziţia nr. 1, nimeni n-a mai fost atent la faptul că Liviu Luca a fost singurul candidat la funcţia de prim-vicepreşedinte. Pe care a şi obţinut-o, cu 222 de voturi, din 306 exprimate.


La Congres au fost invitaţi şi reprezentanţii celorlale confederaţii sindicale. Ion Popescu, liderul de la Meridian, a ridicat problema fuziunii confederaţiilor, ca singură soluţie de contracarare a încălcării drepturilor sindicale de către putere. După plecarea invitaţilor, Liviu Luca (încă nevalidat în funcţie) a spus: „Când am propus eu fuziunea, unii dintre liderii confederaţiilor s-au opus şi proiectul a murit”... Pardon, domnule Luca! Propunerea şi iniţiativa acestui proiect i-au aparţinut lui Marius Petcu, e atât de greu să recunoaşteţi? Voi publica în curând acel proiect, pentru conformitate... Măcar nu-l mai jefuiţi de merite, dacă tot nu faceţi nimic pentru el. Apropo, stimaţi sindicalişti, îşi mai aduce cineva aminte de Marius Petcu? E la puşcărie, dacă aţi uitat cumva... V-a trimis şi o scrisoare...

 

 

P.S. Mai scriam, în acel articol din 1.04.2011 („Sfârşitul mişcării sindicale. Sau începutul...”), următoarele: „Este de presupus că se va constitui o nouă federaţie, din elita reală a SANITAS-ului, înţelegând prin aceasta uniunile conduse de lideri curaţi şi devotaţi misiunii lor. Pentru că, spre deosebire de casta politică, în sindicate există o asemenea categorie de lideri. În jurul acestora se vor aduna ceilalţi, inclusiv cei care, din motive ceţoase, au rămas un timp în actuala structură. Când se va întâmpla această repolarizare sindicală e greu de ştiut. Cu cât mai repede, cu atât mai bine, până nu se vor croniciza problemele sociale. Pentru că, până una-alta, sindicatele sunt, aşa cum nu mă feresc s-o repet, singurele structuri care mai reuşesc să obţină câte ceva de la acest guvern scelerat”.


Deocamdată nu s-a întâmplat nimic din toate acestea. Nu în SANITAS. În schimb, ceva în sensul ăsta încearcă să realizeze Mircea Dogaru, în cadrul SCMD (Sindicatul Cadrelor Militare Disponibilizate), care a rămas singurul port-drapel al mişcării sindicale. Unii îi ridiculizează pe militari, alţii se tem de ei (dacă nu cumva cei care-i ridiculizeazăr sunt tocmai cei care se tem). În momentul în care
SCMD şi-a manifestat intenţia de a susţine, prin abonamente, demersul publicaţiei online CERTITUDINEA de a apărea în varianta tipărită, au început atacurile murdare împotriva susţinătorilor ideii. Ştim de unde vin aceste atacuri, voi reveni asupra lor. În orice caz e vorba de „angajaţi” ai structurilor puterii, infiltraţi în sindicate. CERTITUDINEA, o publicaţie care nu aparţine sindicatelor, dar care să susţină interesele MEMBRILOR de sindicat (nu a vremelnicilor lideri), încurcă multe planuri. În primul rând diabolicul plan de fărâmiţare a confederaţiilor în triburi mici, cât mai mici...

Afisari: 2894
Autor: Miron Manega
Spune-le prietenilor:
  • RSS
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • FriendFeed
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Netvibes
  • Reddit
  • Technorati
  • Tumblr
  • Twitter
  • Yahoo! Bookmarks
  • Yahoo! Buzz
  • email
  • Live
  • StumbleUpon
  • Ping.fm

Comentarii

* Nume:
* Email:
* Mesaj:
  caractere ramase
* Cod de siguranta:

Va rugam sa introduceti in casuta de mai sus codul de siguranta
  * campuri obligatorii
 
Nume: Giuli (Jun, Fri 03, 2011 / 09:27)
Intr-adevar,intrebarea" isi mai aduce cineva aminte de Marius Petcu?"este cea mai buna intrebare legata de el, de pe 24 martie pana acum. Nimeni nu mai spune nimic, toata lumea tace. Cat timp s-a zbatut pentru sindicalisti, a fost bun. Toata lumea il lauda, toata lumea ii era "prietena". Acum, de cand este inchis, nimeni nu il mai lauda, nimeni nu il mai cauta, nimeni nu-si mai aduce aminte el. 20 de ani a sustinut miscarea sindicala, si-a sacrificat rolul de tata, de sot, pentru a sustine cauzele sindicalistilor.Tocmai pentru ca era cel mai bun in ce facea, a trebuit sa fie redus la tacere. Modul prin care s-a produs acest lucru, este unul josnic si, nu trebuie sa mai spun, total nedrept.
Unde sunt acum toti cei care au fost ajutati de el? Unde sunt toti sindicalistii care au votat la congres in favoarea lui?
De fapt, stiu unde sunt toti: sunt la ei acasa, alaturi de familiile lor, dormind in patul lor.
El este in Penitenciarul Rahova, departe de familia lui, dormind in celula, sperand la un proces drept.
El va ajutat 20 de ani. Voi nu puteti sa-l ajutati acum? Sau nu mai stiti cine este Marius Petcu?
Nume: denisa (Jun, Sun 05, 2011 / 10:39)
Unde sunteti toti cei care pana mai ieri va laudati " suntem prieteni cu Marius"? Erati .... numai prieteni nu, in rest orice vreti voi. Marea gresala a lui Marius Petcu (pentru care acum plateste din greu si nedrept) este ca a crezut cu tarie ca ajuta " prieteni " dar in realitate a ajutat niste OPORTUNISTi ( pentru a fi bine inteles cuvintul - OPORTUNÍST, -Ă adj. 1. Om care îÈi schimbă ideile după împrejurări, urmărind numai satisfacerea intereselor personale.) Indiferent de ce se va intampla cu el, a fost , este si va ramane CEL MAI BUN LIDER DE SINDICAT. Cu talentul de a conduce te nasti ....
Nume: sanitas rovinari (Jun, Sun 05, 2011 / 20:32)
marius petcu a fost un hot si va ramane un hot
sper sa fie tratat bine in penitenciar (pe la spate)
de ce o mai tineti pe claudia petcu cu 10000 de ron pe luna din banii nostri,iar tu denisa daca mai trimiti mesaje despre el o sa fi si tu tratata la fel ca el plus una scurta din partea membriilor de sindicat
Nume: denisa (Jun, Mon 06, 2011 / 21:27)
Una "lunga" din partea mea:

Una-i una, alta-i alta. Una e sa fii moral, alta e sa ai calitati de lider. Faptul ca sunt amenintata ca voi fi perceputa la fel ca Marius Petcu e dovada de lipsa de gandire. Pe mine Petcu m-a abandonat in cel mai greu moment al vietii mele. Tot SANITAS-ul stie asta. Dar ceea ce i se intampla acum pune in pericol toata miscarea sindicala, e chiar atat de greu de inteles? Ceea ce-i doresti tu lui acum ti se va intampla maine tie.

Daca Marius Petcu e hot, asta nu-i anuleaza calitatile de lider. Iar daca a furat, voi toti sunteti de vina, pentru ca ati inchis ochii cand nu trebuia. Liderii sindicali nu trebuie lasati sa fure, in primul rand pentru ca e nevoie de ei, iar un lider nu se gaseste pe toate drumurile. Structura SANITAS (creata de Marius Petcu) e un sistem de protectie pentru toate sindicatele, de aceea ati si consimtit sa intrati in ea. Un lider prost (chiar daca e moral) duce la faramitarea federatiilor si confederatiilor, iar un sindicat singur nu se poate apara de puterea politica. Ori, puterea asta si vrea, sa faramiteze forta unitara a sindicatelor. Poate intelegeti acum de ce eu, care am fost abandonata de SANITAS, sunt ingrijorata de ce i se intampla lui Marius Petcu, pentru ca mie mi s-a intamplat si eram TOTAL nevinovata. Iar atunci s-au gasit alte sindicate sa ma apere. Le voi fi recunoscatoare si loiala toata viata. Acelasi lucru fac eu acum: ii iau apararea lui Petcu, pentru ca e monstruos ce i se intampla si stiu foarte bine ca, daca nu reactionez, mi se va intampla din nou, si mie. E o atitudine de principiu REALA, nu invocata de la tribuna, prin care-mi asum si reactiile celor care nu inteleg. Si ma amuza faptul ca sunt suspectata de lucruri pe care nimic din activitatea mea profesionala sau sindicala nu le confirma, nici macar la nivel de semn de intrebare. Trebuie sa fii un om foarte mic sau foarte corupt (sau extraordinar de prost) ca sa suspectezi pe un om ca mine de coruptie. Exista si oameni necorupi
Nume: denisa (Jun, Mon 06, 2011 / 21:32)
CONTINUARE
Exista si oameni necorupti, domnilor, oricat de greu va vine sa acceptati asta! Exista si oameni care-si apara sindicatele cu dintii si cu unghiile. Iar eu imi apar uniunea cu toata puterea, competenta si, spre deosebire de altii, cu toata onestitatea mea. Dar e greu sa concepi ca un om poate fi si onest si necorupt, daca tu nu esti.

In alta ordine de idei, va pierdeti vremea cei care vedeti, in ceea ce ma priveste, scenarii de preluare a conducerii SANITAS. Deci controalele trimise deja pe capul meu sau telefoanele de amenintare sau de dezinformare trimise familiei, ca si marlaniile trimise pe net sub forma de comentarii, n-au niciun efect. Am mai trecut prin asta, sunt vaccinata. Si, ca sa lamurim o treaba, stati linistiti, NU VOI CANDIDA NICIODATA la presedintia SANITAS, NU MA INTERESEAZA. N-aveti decat sa va bateti intre voi, eu imi apar Uniunea mea, asa cum am facut-o si pana acum. Am vrut totusi sa va atrag atentia ca nu e bine sa bagi capul in nisip, ca strutul, ca sa nu vezi ce ti se intampla pe la spate. Pe Marius Petcu l-am avertizat, nu a vrut sa ma asculte. V-am avertizat acum si pe voi si ati inteles ce ati inteles. Pacat. Va doresc somn usor, eu ma pregatesc de lupta. As fi vrut sa nu fiu singura, dar ma voi descurca. In rest sa auzim numai de bine!
Nume: mariana (Jun, Thu 09, 2011 / 13:05)
Era momentul dupa 70 de zile de privare de libertate, sa i se respecte dreptul la judecare in libertate. Evident, ramane inchis,...Dar ce stim noi despre justitie si ascunsele ei cai...
http://portal.just.ro/InstantaDosar.aspx?idInstitutie=3&d=MzAwMDAwMDAwNDAzOTY5
Nume: lider SANITAS ROVINARI (Jun, Tue 14, 2011 / 18:23)
PENTRU CEL CARE A SCRIS IN NUMELE SANITAS ROVINARI: CRED CA ESTI UN IMBECIL ,UN NEBUN UN FRUSTRAT,CUM POTI SA SPUI ASA CEVA DE MARIUS PETCU IN NUMELE SINDICATULUI SI SA NU AI CURAJUL SA SPUI CINE ESTI .PENTRU NOI CEI DE LA SANITAS ROVINARI MARIUS PETCU ESTE UN EROU ,UN IDOL NE-A FACUT NUMAI BINE ,CUM POTI SA SPUI ASTFEL DE LUCRURI .CRED CA ESTI O JAVRA ORDINARA ,UN BASIST IMPUTIT CARE NU AI CE FACE SI VREI SA DISTRUGI MISCAREA SINDICALA SI SANITAsul
Nume: lider SANITAS ROVINARI (Jun, Tue 14, 2011 / 19:37)
L-am cunoscut pe MARIUS PETCU de citiva ani si am fost alaturi de el la toate actiunile lui,nu ma voi dezice de el niciodata .Cit de trist este ce is-a intimplat lui MARIUS PETCU,CE GENIU A FOST IN MISCAREA SINDICALA ,ACEST ''MARTIR'' MARIUS PETCU,ce pacat sa ''UCIZI''UN GENIU.Au ''taiat ''o comoara a sindicatului,ce ar fi putut scapa acest popor de marile chinuri prin care trece .Revoltator este ca ghearele lungi ale securitatii salasluiesc inca pritre noi.Admirabil curajul dv. stimata doamna Denisa, si noi ADEVARATII SANITAS ROVINARI suntem alaturi de dv. si MARIUS PETCU.E un mare adevar in lucrurile pe care le-ati scris si ar fi mare pacat ca generatiile de acum si cele urmatoare sa nu afle adevarul si sa fie mintite in continuare,sau in cel mai rau caz sa nu stie cine este MARIUS PETCU. AM UN MARE RESPECT PT EL ,si pt tot ce afacut pt noi ,dar speram ca intr-o zi sa aflam si noi cine a fost cel care l'a ''omorit''.Stimata si respectabila doamna e atit de groasa ticalosia si astazi incit parca a fost ieri''ERA TICALOSILOR,iar azi privim la "SISTEMUL TICALOSIT'',cum aceleasi forte"satanice"scot pe gura cu limba bifurcata aceleasi ""jumatati de masura".Acum in momentele acestea grele trebuie sa fim toti uniti ,sa fim alaturi de MARIUS PETCU.Dar unii nu sunt NEdemni de functiile lor si de SANITAS .SANITASUL A FOST SI V-A RAMINE O FAMILIE ,dar cred ca s-a vazut si la proces cine-l RESPECTA si CINE-L IUBESTE pe MRIUS PETCU .
Nume: denisa (Jun, Tue 14, 2011 / 21:47)
MULTUMESC pentru precizare,tu cu adevarat esti LIDER Sanitas Rovinari.Pentru o clipa atunci cand am citit primul mesaj de la " Sanitas Rovinari " am crezut ca nu vad bine, dar in sufletul meu stiam ca acele aberatii nu pot fi spuse de un LIDER. Acum sunt linistita si fericita - SINDICATELE NU DISPAR, MAI AU ADEVARATI LIDERI nu numai STRUTI si OPORTUNISTI.
Nume: gica (Jun, Wed 15, 2011 / 12:11)
MARIUS PETCU merita mai mult din partea colegilor,si sper sa fie anuntate si forurile internationale de nedreptatile care i se intimpla acestui om.UN OM CU UN MARE CARACTER a fost tradat de priteni,si pentru ca nu a fost suficient acum este tradat si de sistemul ticalosit al justitie .TREZITI-VA la realitate oameni buni,ca oricui ise poate intimpla ceeace isa intimplat lui MARIUS PETCU.CE E DE FACUT ACUM?Totioamenii care vad nedreptatea asta strigatoare la cer,toti oamenii in stare sa inteleaga ca D.N.A.,a devenit celula terorista a puterii,ar trebui sa iasa in strada si sa ceara desfiintarea D.N.A.Precis ca MARIUS PETCU nu este singurul nevinovat tinut dupa gratii pentru a le arata pisca celor care intentioneaza sa mai ridice capul . Asa ca TREZIREA oameni buni ca altfel nu se mai poate.
Nume: sindicalist rovinari (Jun, Wed 15, 2011 / 21:01)
domnule pres.de Rovinari,intai invata ortografia lb.romane.Ne-am saturat de plangaciosii vremurilor de mult apuse.Te rog sa inchini ode tatucului Ceausescu(pana si ala avea un salariu cinstit nu 40000.de ron pe luna.Hai sictir,ce-l tot plangeti pe hotul asta cu 5 case si peste 10 mild.in cont din cotizatiile noastre.Probabil ca si tu esti tot un parvenit(ai tu interesele tale personale de-i lauzi atat de mult inactivitatea pt.membrii de sindicat si activitatea(afacerile profitabile pt.el si sotia lui cu salariul de pres.de stat).ce alte interese mai ai domnule pres.Unde era Petcu cand se hotara soarta membrilor de sindicat din spitalele desfintate.....negocia mita.Daca il compatimiti atat acceptati hotia,mita,coruptia,abuzul de putere,tarele societatii romanesti de care nu vom scapa niciodata din cauza unora ca voi(tipuri de slugi perfecte ce sunteti),mentalitati rudimentare mostenite din indepartatul Orient.
Fara respect.....ca nu meritati.
Nume: sindicalist rovinari (Jun, Wed 15, 2011 / 21:16)
domnule pres.de Rovinari(daca esti chiar tu).....
de ce vrei desfiintarea D.N.A...sa puteti sa furati pe tacute,pe indelete,fara sa fiti deranjati.Vorbesti ca un ordinar nu ca un lider de sindicat adevarat care trebuie sa ne apere drepturile (probabil ca si tu ai temerile tale,ceva de ascuns)de militezi pt.desfiintarea D.N.A.
Nu uita ca D.N.A. a fost infiintat pe vremea PSD-ului.
Nume: basescu (Jun, Wed 15, 2011 / 22:32)
pentru toate buruienile de pe aceasta pagina,ex.-denisa,giuli,mariana dar mai ales pt.nenea gica cu a lui doina, adresez o intrebare...limbile voastre mai am putere sa mai linga dosul lui nea Petcu.
Nu va faceti griji ca nenea Petcu nu duce lipsa de nimic la puscarie.Sper sa fie cazat cu Tolea Ciumag in camera,ca sa experimenteze noi senzatiiiiii.
Nume: giuli (Jun, Thu 16, 2011 / 09:31)
Bineinteles ca numai cineva cu numele de basescu putea sa scrie aberatiile astea. Singurele buruiene de pe aceasta pagina sunt cele ca tine, care nu-l cunosc deloc de DOMNUL Marius Petcu. Daca l-ai fi cunoscut cu adevarat, ai fi stiut ca tot ceea ce am spus despre el nu este linguseala. Oamenii cinstiti, liderii innascuti ca el, nu au nevoie de astfel de chestii. DOMNUL Marius Petcu nu are nevoie decat de aplauzele colegilor,prietenilor (asa cum s-a intamplat in data de 8 iunie).
Sunt convinsa ca pe tine nu te-a aplaudat nimeni niciodata. Ai fost probabil doar huiduit, la fel ca tizul tau!
Nume: sanitarul BUREA Rovinari (Jun, Thu 16, 2011 / 14:30)
PENTRU JAVRA CARE SE DA SINDICALIST LA ROVINARI:BA JIGODIE IMPUTITA DA-TI NUMELE ADEVARAT SI VINO LA NOI LA ROVINARI SA EXPERIMENTAM NOI CU TINE.SE VEDE CA ESTI DIN P...A MATII SI NU ESTI DE LA ROVINARI ,PT CA ATUNCI AI STII CE A FACUT PETCU PT SPITALUL DE LA ROVINARI,SI NU TI-AR MAI EJACULA GURA.SA VII CIND VREI TU CA TE ASTEPTAM DAR SA NU UITI SA-TI EI TOT NEAMUL SA VA DA LA TOTI PRIN GURA SI PRIN TOATE GAURILE CARE LE MAI AVETI NEUMPLUTE ,JIGODII IMPUTITE SI CURVE ORDINARE,FARA BUN SIMT SI CURAJUL RASPUNDERII LUAV-AS FAMILIA SI TOT NEAMUL LA P....,SA SICTIRESTI PE MATA SI PE TACTU NU PE OAMENII CARE NE AJUTA FIT-AR MATA A DRACU ,MAI BINE FACEA UN CACAT DECIT SA TE FI FACUT PE TINE ,SA VII LA ROVINARI SA TE UMPLEM NOI DE RESPECT CA-TI DAM SI PE GIT SI PE GURA SI SA-L IEI SI PE-AL DE SCRIE CA ESTE BASESCU SA TE LINGA BINE ,CA APOI LOM LUA NOI SI PE EL LA LINS PINA IOR IESI OCHII
Nume: basescu (Jun, Thu 16, 2011 / 15:24)
pt giuli dar mai ales pentru burea......sunteti doi analfabeti la fel ca si petcu.
Nu stiti decat sa-numarati banii si numai cu lumina aprinsa.
De asta am ajuns ultimii oameni noi cei din sanatate din cauza unor porci analfabeti ca voi si mai ales ca petcu care s-a gandit numai la el si la taranca de nevasta-sa.
burea dupa ce ca ai nume de wc public mai esti si cu dansa lui petcu in gura.Chiar asa de bine v-a satisfacut petcu pe toti.....sexual vorbind.numai niste homosexuali ca voi il pot plange atat.
voi reveni pt. ca eu muncesc nu cersesc ca voi care sunteti obositi de atatea limbi date.
Nume: giuli (Jun, Fri 17, 2011 / 09:52)
Bai base, in primul rand invata sa scrii si apoi sa ne faci pe noi analfabeti!
In al doilea rand, faptul ca cei din sanatate sunt ultimii oameni asa cum zici tu, nu este din cauza DOMNULUI Petcu. Asta se datoreaza celor sub a caror dictatura ne aflam ( cu tizul tau la conducere).
Daca l-ai fi cunoscut cat de cat pe DOMNUL Petcu, ai fii stiut ca el, in primul rand, nu este egoist. El tot timpul i-a ajutat pe cei care au apelat la el, niciodata nu a intors spatele nimanui.
Si de plans, sa stii ca nu il plangem, pt ca nu este mort. Este doar redus la tacere.Noi cei care stim adevarul despre el, o sa-l sustinem pana la capat, indiferent de rautatile celor frustrati ca tine.
Nume: basescu (Jun, Fri 17, 2011 / 22:10)
draga giuli, frustrata esti tu,nu sti cine sunt, cat castig si cui fac bine eu.Din cauza liderilor de sindicat cumparati politic, mituiti cu functii prin diferite consilii de administratie nu merge treaba bine in sistemul sanitar..Cum poti sa crezi ca din salariu de sindicalist domnul Petcu si-a cumparat atatea case, masini scumpe dar mai ales terenul din Snagov in valoare de 1 milion de euro.Bogatia lui este o jignire la adresa membrilor de sindicat care muncesc pe salarii de mizerie.Ori sunteti orbi ori aveti capul pe umeri ca sa nu va ploua in gat, de nu vreti sa vedeti realitatea.
Nume: KHibSdUJLnLGgLmm (Nov, Tue 22, 2011 / 10:33)
Felt so hpoeelss looking for answers to my questions...until now.
Alte articole | Arhiva
 
Colegiul de redactie

MIHAI EMINESCU
(Coordonator editorial şi moral)
Eudoxiu Hurmuzachi
Carmen Sylva
Vasile Alecsandri
Nicolae Densușianu
I.L. Caragiale
George Coșbuc
Vasile Pârvan
Nae Ionescu
Nicolae Iorga
Pamfil Şeicaru
Cezar Ivănescu
Dan Mihăescu
Stela Covaci
Ciprian Chirvasiu

Colaboratori

Dan Puric, Dan Toma Dulciu, Daniela Gîfu, Dorel Vişan, Firiță Carp, Florian Colceag, Florin Zamfirescu, Laurian Stănchescu, Lazăr Lădariu, Mariana Cristescu, Cătălin Berenghi, Mădălina Corina Diaconu, Mircea Coloşenco, Mircea Chelaru, Mircea Șerban, Miron Manega (ispravnic de concept), Nagy Attila, Sergiu Găbureac, Zeno Fodor